| 661 536 685 |
Kolejka 8 sobota, 22 czerwiec 2024 godz. 16:10

W spotkaniu przedostatniej kolejki sezonu wiosennego Lekarskiej Ligi Mistrzów OIL pomiędzy IRON BOYZ i FC Biały Kieł delikatnym faworytem byli nominalni goście. Tymczasem jednak od początku nieco lepiej prezentowali się gospodarze. I to oni prowadzili do przerwy 2:1 po trafieniach Michała Szczechowicza i Piotra Jurkiewicza (dla FC BK strzelał Daniel Pełka). Tuż po zmianie stron Iron za sprawą Jacka Żelazowskiego poprawili na 3:1, ale po chwili na 3:2 uderzył aktywny tego dnia Jakub Popiński. Ten sam zawodnik miał potem dwie dobre okazje na remis, ale świetnie między słupkami spisywał się Grzegorz Wichrań. A do tego nie próżnowali jego koledzy z pola. W 36 minucie po kapitalnej indywidualnego akcji na 4:2 podwyższył najlepszy na placu Szczechowicz, a 5 minut później było już 5:2 za sprawą Żelazowskiego. Nie minęło 120 sekund, gdy fantastycznym lobem popisał się Bartek Szczodry i mieliśmy już tylko 5:3, ale dwa następne uderzenia należały do gospodarzy, którzy na finiszu odskoczyli na 7:3. W 48 minucie co prawda Szczodry bezpośrednio z rzutu rożnego zmniejszył straty na 7:4, ale na więcej załodze w białych trykotach zabrakło czasu i zasłużone trzy punkty powędrowały na konto IRON BOYS.